Ботев се предаде без бой на Лудогорец /СНИМКИ/

07.10.2018 16:09

Лудогорец си върна усмивките след провала в Лига "Европа", а в ролята на боксова круша се яви врачанският Ботев, който без пой падна с 1:4 в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

Публиката на стадион "Огоста" в Монтана видя румънския ураган Кешерю, който наниза хеттрик до почивката, допълвайки откриващото попадение на Лукоки.

Врачани се отсрамиха с гол на Валери Домовчийски в 53-та мин., който обаче не върна самочувствието им. През втората част "орлите" заиграха в тренировъчно темпо и не пожелаха да унижават повече домакините.

На вратата на Ботев за пореден мач чудеса направи Красимир Костов, който с храбрите си спасявания спаси своите от разгром.

Така след "домакинството" на стадион "Огоста" срещу трети гранд се видя, че Ботев трудно се противопоставя на силните отбори в елита от класата на Лудогорец, срещу когото беше безсилен, Левски и ЦСКА - които също го победиха тази есен.

Начало на мача

8-та мин. Шампионът натиска, но врачани се бранят умело. Три корнера за гостите досега.

10-та мин. Гол за Лудогорец. Лукоки вкара за 0:1 с добавка след извеждащ пас на Вандерсон

20-та мин. Гол за Лудогоре. Кешерю се възползва от асистенция на Марселиньо и с прецизен удар реализира за 0:2.

23-та мин. жълт картон за Георги Вълчев

24-та мин. 100% пропуск на Марселиньо

26-та мин. Костов спаси удар на излезлия сам срещу него Марселиньо

28-та мин. канодата към вратата на домакините продължава. Костов отрази силен шут на Вандерсон

39-та мин. Гол за Лудогорец. Кешерю засече пас на Лукоки за 0:3.

43-та мин. Гол за Лудогорец. Кешерю прави хеттрик за 0:4.

45-та мин. жълт картон за Сисиньо

Край на първата част

Начало на второто полувреме

46-та мин. смяна в Ботев. Домовчийски влиза на мястото на Миланов

46-та мин. смяна и в Лудогорец. Лукас саша замени Сисиньо

53-та мин. Гооол за Ботев. Домовчийски с глава бележи за 1:4 след подаване на Атанасов.

Ботев - Лудогорец 1:4

От 16.45 ч. на стадион „Огоста“ предстои двубоят от 11-ия кръг на Първа лига между Ботев /Вр/ и Лудогорец.

За Ботев /Вр/ започват: Костов, Васев, Миланов, Иванов, Вълчев, Михайлов, Апостолов, Стоев, Божинов, Атанасов, Георгиев

За Лудогорец стартират: Ренан, Сисиньо, Недялков, Натанаел, Терзиев, Кампаняро, Дяков, Марселиньо, Лукоки, Вандерсон и Кешерю.