Ботев превзе крепостта на Монтана в края на дербито от U15

20.09.2018 16:46

Ботев сломи добре подредения и видимо по-млад състав на Монтана с 1:0 в среща от 2-ия кръг на U15 в зона „Велико Търново“. Двубоят се игра на централния терен на стадиона във Враца. През първото полувреме играта бе разпокъсана. Домакините имаха предимство, но стигнаха само до едно опасно положение. В 29-та мин. Кристиян Йотов преодоля вратаря на гостите, но шутът му бе избит от голлинията от защитник.

След почивката врачани засилиха натиска, като Йотов направи два пропуска. В 55-та мин. влезлият като резерва Вавиян Руменов бе фаулиран в пеналта и главният рефер Ивайло Живков отсъди дузпа. Вратарят на гостите Адриян Тодоров обаче спаси удара от бялата точка на Янис Янакиев. Все пак в предпоследната 69-та мин. Руменов, който пристигна в Ботев от Долни Цибър, стреля неспасяемо с глава за крайното 1:0.