Дебютен гол на Божинов носи точка на Ботев в София

13.09.2018 20:46

Витоша /Бистрица/ и Ботев /Вр/ завършиха 1:1 в първия си двубой в елита. В мача от 8-ия кръг Валери Божинов дебютира за врачани пред погледа на националния селекционер Петър Хубчев. Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите при катастрофа играчи на Павликени.

Първата интересна ситуация дойде в 8-та мин., когато Григор Долапчиев се пребори за топката и проби в наказателното поле, след което пробва центриране по земя, но пасът му не намери негов съотборник. В 12-та мин. Ивайло Лазаров центрира от фаул в наказателното поле, където Лъчезар Котев стрела с глава, но отбраната на гостите се справи. В 23-та мин. ботевци разиграха много добре на левия фланг. Фиданин и Атанасов комбинираха, крилото проби и потърси пас към Божинов, но защитник на домакините изчисти в корнер. В 27-та мин. Валери Божинов демонстрира голямата си класа. Таранът получи отличен пас от Петър Атанасов и с красив удар заби първия си гол с екипа на Ботев. 10 мин. по-късно Витоша изравни. Даниел Кутев изведе Ивайло Лазаров на стрелкова позиция, а халфът с техничен удар наказа Красимир Костов. Секунди по-късно Долапчиев пробва задна ножица, но стражът на врачани изби в корнер.

Втората част започна по-добре за домакините. 5 мин. след подновяването на играта Григор Долапчиев засече с глава центриране, но Костов улови кълбото. В 54-та мин. Спас Георгиев получи перфектен шанс да се разпише, след като бранител на Витоша изби лошо топката, но стреля твърде неточно. В 62-та мин. Иван Вълчанов центрира в наказателното поле, където Четин Садула се пребори и стреля от близка дистанция, но над вратата. Малко по-късно Вълчанов също опита да накаже Костов. До края на мача врачани търсеха повече гола, но защитата на Витоша се справи.
За тима от Бистрица играха: Християн Василев, Тодор Гочев /86 Румен Гьонов/, Венцислав Бонев, Даниел Кутев, Четин Садула /к./, Петко Цанков, Иван Вълчанов, Григор Долапчиев /61 Наско Милев/, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров и Михаил Милчев.

За Ботев ритаха: Красимир Костов, Андреас Васев, Атанас Фиданин, Валери Божинов /80 Валери Домовчийски/, Венцислав Керчев, Даниел Гаджев /74 Емил Стоев/, Ивайло Михайлов /к./, Йордан Апостолов, Мариан Иванов, Петър Атанасов и Спас Георгиев /58 Юлиан Ненов/.

Двубоя по минути:

Начало на мача - С минута мълчание бе почетена паметта на загиналите при катастрофа 4-ма футболисти от Павликени

4-а мин. Григор Долапчиев се пробва да си изпроси дузпа в пеналта на гостите. Сред зрителите е и националният селекционер Петър Хубчев

9-а мин. Долапчиев центрира остро от фланга, нямаше кой да засече

13-а мин. първа по-добра атака на врачани. Йордан Апостолов се опита да изведе в чиста позиция Спас Георгиев, но стражът Християн Василев, който е син на треньора на вратарите в Ботев - Илиян Василев, улови топката.

18-а мин. жълт картон за Ивайло Михайлов

23-а мин. Петър Атанасов нахлу опасно в пеналта на домакините, но подаването му към Валери Божинов бе блокирано. След изпълнението на корнера, удар на Спас Георгиев профуча на сантиметри покрай страничния стълб

27-а мин. Гооооол! Валери Божинов вкара за 0:1 с точен изстрел от движение, след чудесно подаване на Атанасов

32-а мин. Жълт картон за Мариян Иванов

37-а мин. Ивайло Лазаров изравни след добра комбинация на "тигрите"

39-а мин. Краси Колев се намеси решително на два пъти

40-а мин. Жълт картон за Долапчиев

42-а мин. Чудесна възможност за Ботев, но в последния момент Тодор Гочев спря Спас Георгиев преди да шутира от 6 м