Първият двубой от турнира в Хайредин не завърши

21.07.2018 18:47

Първият мач от второто издание на турнира, организиран от Община Хайредин и ОС на БФС във Враца, не завърши. При резултат 4:1 за домакините от Огоста, гостите от Монолит напуснаха малко преди края на първата част, заради претенции за неотсъдена дузпа при 3:1. Хайрединци започнаха много силно и бързо поведоха с 2:0 след попадения на Александър Ангелов и Мартин Марков. Монолит се върна в двубоя след гол на Емануил Димитров-Чарли. Пламен Първанов реализира за 3:1 преди да се стигне до конфликтната ситуация - при центриране от корнер и удар с глава.

„Топката се удари в корема на Борислав Йорданов, дори да е докоснала ръката му, тя бе плътно до тялото, няма как да се отсъди такава дузпа“, коментираха от щаба на Огоста. Гостите бяха обаче на противоположната позиция. При контраатаката, последвала ситуацията, домакините вкараха за 4:1 след перфектен прехвърлящ удар на Александър Ангелов. Монолит не дочака края на полувремето и напусна терена.