Северозапад е №1 и в Монтана, не само в София

15.07.2018 13:45

Северозапад триумфира на регионалния полуфинал от "Каменица Фенкупа" в Монтана и ще участва в заключителната битка за титлата с още 9 отбора от страната. Дриймтиймът на Любомир Кръстев /с 3 трофея в София за сезона/ напълно си заслужи купата със 7 победи от 7 възможни при голова разлика 26:4, въпреки отсъствието на мениджъра си. Първенецът наруши хегемонията на Еталон 05, който беше абониран за лидерското място в турнира.

Шампионите бяха поздравени от „радостта на народа“ Божидар Искренов, легендата на михайловградския футбол Веско Михайлов и зам.-кмета на община Монтана Диман Георгиев, които им връчиха купата с поръчение за успех и на финала през септември.

Решителният мач между ВиК Монтана и Северозапад протече с много емоции и претърпя страхотен обрат. Милен Заков откри резултата за водарите само една минута и 34 секунди след първия съдийски сигнал. Две минути по-късно Алексей Степанов-Аксела изравни, а малко по-късно направи 2:1. Точка на спора за крайното 3:1 сложи Владислав Иванов.

За вратар №1 беше обявен Венелин Иванов от ВиК Монтана, а за най-атрактивен състезател - Владислав Иванов от Северозапад. Почетното отличие „Отбор феърплей“ бе присъдено на момчетата от Фантастико.

Резултати от 1/8-финалите: ВиК Монтана – Римляните 5:0, Фантастико – Пепеляна 4:0, АVENGERS – Спарта 1:0, Artanes – Хаос 0:1, Пчелна майка/Нашенци – Шурданица 1:0, Еталон 05 – Видапол 3:0, Феърплей Мездра – Като Рицарите 2:4, Северозапад – Феновете Видин 4:0.

Резултати от 1/4-финалите: ВиК Монтана – Фантастико 3:0, АVENGERS – Хаос 2:0, Пчелна майка/Нашенци – Еталон 05 0:2, Като Рицарите – Северозапад 0:3.

Резултати от 1/2-финалите: ВиК МонтанаАVENGERS 3:0, Еталон 05 – Северозапад 0:2.

Малък финал: АVENGERS – Еталон 05 2:0.

Финал: Северозапад – ВиК Монтана 3:1