Врачани загряха за старта с 10:0 срещу Първа Атомна

12.07.2018 19:32

Новакът в елита Ботев /Вр/ победи третодивизионния Първа Атомна  с 10:0. Наставникът на козлодуйчани Николай Нинов пристигна за спаринга само с 11 футболисти.

Мачът започна с тотален натиск на врачани. Още в 7-та мин. с отсечен удар Емил Стоев вкара за 1:0 след изпълнение на корнер. В 10-та мин. Иван Колев увеличи преднината, възползвайки се от асистенция на Юлиан Ненов. В 15-та мин. отново Колев отблизо реализира за 3:0 след добро подаване на Стоев. В 22-та мин. и пред гостите от Козлодуй се откри възможност да притеснят вратаря Митов. Взетият назаем за този мач от Огоста /Хайредин/ Пламен Първанов изстреля силен снаряд от 30 м от фаул, но стражът на врачани улови.

До края на първата част канонадата от удари към вратата на гостите зачести, но със страхотен рефлекс Ивайло Върганов-Скакалеца отрази мощните шутове на Колев, Стоев, Спас Георгиев и др.

След почивката тоталната доминация на врачани продължи, въпреки направените 10 смени. На терена от стартовия състав остана само Ненов, който заби два гола. Два пъти се разписа и Мариян Иванов. По едно попадение реализираха Йордан Апостолов и Петър Атанасов, а гостите си вкараха и един автогол.

За Ботев играха: Христо Митов, Андреас Васев, Венцислав Керчев, Костадин Гаджалов, Атанас Фиданин, Георги Вълчев, Тодор Траянов, Емил Стоев, Спас Георгиев, Иван Колев, Юлиан Ненов /Красимир Костов, Николай Кръстев, Иво Харизанов, Михаил Милчев, Мариян Иванов, Йордан Апостол, Ивайло Михайлов, Петър Атанасов, Валери Домовчийски и Даниел Гаджев/.

За Първа Атомна ритаха: Ивайло Върганов, Михаил Михайлов, Десислав Атанасов, нигериеца Кристин, Любомир Василев, Пламен Валериев, Самуил Димитров, Пламен Първанов, Ростислав Данчев и Александър Веселинов. Петимата големи отсъстващи от групата бяха капитанът Николай Ганчев, Любо Младенов, Любен Вълков, Пламен Трифонов и Станислав Йорданов.

На главния съдия Емил Тодоров, помагаха Ивайло Живков и Георги Бенчовски.