Ботев зае 6 място във финалите на „Футбол 9” /Снимки/

14.06.2018 11:21

Ботев /Вр/ зае 6 място във финалите на „Футбол 9“, които преминаха в Сливен. В спора за 5-а позиция възпитаниците на Тодор Гарев и Илиян Маринов отстъпиха на Дунав /Русе/ след дузпи с 3:4 /редовното време завърши 1:1/. Врачани бяха по-добри през по-голямата част на двубоя, но няколко пропуска ги лишиха от успеха. В 20-та мин. русенци поведоха след контраатака, като преди това Янислав Тонов и Митко Панов не успяха да вкарат. Ботевци натиснаха здраво своя съперник през втората част, но стигнаха само до изравнителния гол на капитана Панов със страхотен диагонален удар.

„От 4 мача, допуснахме само 1 загуба. Успяхме да бъдем равностойни на всички противници, при повече късмет можехме да вземем и медали. Доволен съм от момчетата”, заяви Тодор Гарев.

Шампион в тази възрастова група стана Витоша 13 /Сф/, следван от Ботев /Пд/, Национал /Сф/, Респект /Хасково/, Дунав /Русе/, Ботев /Вр/, Добруджа /Добрич/ и Севлиево.