Кариана приключи по шампионски, получи купата от Бончо Генчев /Снимки/

03.06.2018 21:09

Кариана приключи по шампионски първенството в Северозападната Трета лига. В последния си мач през сезона ерденчани се наложиха с 4:0 над Левски. Празникът в бойчиновското село започна преди двубоя. Домакините раздадоха на децата в публиката 40 топки, от които 8 бяха пуснати от парашутисти. Певци, мажоретки и танцов състав веселиха феновете. Босът на Кариана Милан Йосифов получи подарък от кмета на Община Бойчиновци Светлин Сретениев. На стадиона прозвуча и клубният химн.

Цветомир Тодоров откри резултата в 39-та мин. След като топката му беше поднесена отдясно от Георги Цеков той плонжира и вкара с глава. В 41-та мин. пък Ники Николов засече по идентичен начин асистенция отляво на Евгени Игнатов. В 49-та мин. Георги Цеков мушна топката под плонжа на вратаря Тодоров за 3:0. В 63-та мин. Цеков се възползва от грешка в защитата на Левски и изведе Християн Василев, който опъна мрежата за четвърти път. През последните 10 мин. вратарят на гостите спаси последователни удари на Игнатов, Стенислав Георгиев и Василев. През втората част домакините го раздаваха по-лежерно и ваканционно. Двубоят приключи без картони.

За Кариана играха: Павел Станев, Ангел Цолов, Николай Дичев, Георги Илиев, Николай Николов /60 Деян Иванов/, Иван Тодоров /46 Ангел Русев/, Християн Василев, Цветомир Тодоров, Евгени Игнатов, Георги Цеков /81 Йордан Тодоров/ и Стенислав Георгиев.

За Левски започнаха: Теодор Тодоров, Иво Върбанов, Любомир Борисов, Тони Паликрушев, Славей Байрактаров, Цветан Петров, Евгени Систов, Любомир Тодоров, Цветослав Игнатов, Станислав Иванов, Ивайло Иванов.

Ерденчани събраха на върха 80 т. /100:19/. Те получиха купата и златните медали от председателя на зоналния съвет на БФС Бончо Генчев.