Победа за U15 в Плевен, загуба в последната минута за U11

17.05.2018 18:41

Ботев /Вр/ срази Спартак 1919 насред Плевен в среща от 18-ия кръг на U15 в зона „Велико Търново“. Гостите дръпнаха с 2:0 с попадения на скоростните нападатели Томислав Костадинов и Александър Тодоров. Домакините се върнаха в мача за 1:2, преди Мирослав Маринов да ги попари окончателно за крайното 3:1.

„Доволен съм само от резултата, към играта имам сериозни забележки. Много малко от това, което говорихме и тренирахме през седмицата, се получаваше на терена“, заяви наставникът Лукан Луканов, който винаги държи здраво своите възпитаници на земята, предпазвайки ги от измамно самочувствие на успехи срещу по-слаби съперници.

Ботев е в Топ 6 вече с 24 т., Спартак 1919 остана с 11 т.

U11 на врачани загуби от плевенчани с гол в последната минута в мач, който спокойно можеха да спечелят. През първата част двубоят бе равностоен с малко опасности пред двете врати. След 20-та мин. обаче ботевци поеха инициативата, но нямаха късмет след като два диагонални шута на Кристиян Грозданов минаха на педя от страничния стълб. През втората част гостите, за които играха и 5-има, родени 2006 г. се поизмориха, а на всичко отгоре и Грозданов се контузи, но доигра мача на един крак и дори разтресе напречната греда със специалитета си от 25 м.

„Доволен от представянето на момчетата. Нямаше как да промениме 4-то си място в класирането, даже и при победа“, каза треньорът Тодор Гарев. Ботев остана с 18 т., Спартак 1919 заема 2-ра позиция с 32 т.