9 герои от Бойчиновци биха с шедьовър на Вош в 98-та мин. в луд мач с двама в болница

28.04.2018 19:52

Бойчиновци сломи Расово с 2:1 в луд мач, който дълго ще се помни. Групата на домакините преди мача бе само от 12 човека, а в развоя на сблъсъка оредя още. Първото полувреме завърши 0:0, като нищо не предвещаваше какво предстои да стане. При единоборство между вратаря Димитър Иванов-Пиер и нападателя на гостите Генчо Симеонов, потърпевш от зверския удар глава в глава се оказа стражът. Пиер бе откаран незабавно в Спешното отделение от клубния шеф Иво Видов, където му направиха 6 шева на раната. Останали с 10 души домакините поведоха с 1:0 след перфектно изпълнен фаул от влезлия след почивката маестро Александър Александров-Вош. Малко по-късно Цветан Лазаров-Елвиса изравни. Каръкът за Бойчиновци продължи, след като и Петко Джунов замина за Спешното заради счупено ребро.

Епилогът на трилъра обаче завърши по-впечатляващ начин за 9-те играчи на домакините. В 98-та мин. Денис Сергеев открадна топката в средата на терена, подаде я на Вош и той с прехвърлящ удар от 40 м закова крайното 2:1 за Бойчиновци.