Братя и треньор бележат за разгром на Миньоро. Останалите резултати и голмайстори

21.04.2018 20:10

Миньор Кипровец записа пореден добър резултат в четвърта монтанска дивизия. В 17-ия кръг чипровчани надделяха като гости над последния Озировец /Долно Озирово/. Куп футболисти бяха аут от състава им - Ники Сърновски, Венислав Иванов, Теодор Ангелов, Росен Димитров, Любо Харачаров, Мартин Орлинов и Цветан Альошев. На пожар беше картотекиран Божидар Митов, който се беше прибрал през седмицата от  Германия и помогна за победата със 7:0. Неостаряващият играещ треньор Георги Владимиров даде тон за разгрома, откривайки резултата. Росен Иванов го удвои, а Димитър Кирков направи аванса на своите класически. Борислав Орлинов с фамозен гол в края на полувремето се разписа за 0:4.

През втората част миньорци не спряха да атакуват и вкараха нови 3 гола. Георги Владимиров бе на точното място и реализира за 0:5. Денис Димитров след корнер направи 0:6, а брат му Калоян Димитров оформи крайното 0:7, засичайки с глава перфектно центриране на Кристиян Руменов. Вратарят Самуил Славов игра 15 мин. като централен нападател поради липсата на алтернатива.

За Миньор Кипровец ритаха: Златомир Колаксъзов, Николай Николов, Божидар Митов, Денис Димитров, Калоян Димитров, Михаел Младенов, Димитър Кирков, Борислав Орлинов, Кристиян Руменов, Георги Владимиров, Росен Иванов /Петко Бисеров-Крауч, Цеко Райков, Наско Горов, Самуил Славов/.

Миньор Кипровец е на 4-о място с 26 т. След седмица е дербито с третия Шурданица, като се очаква за него почти всички да са на разположение на треньора Георги Владимиров.

Останалите резултати: Вихър /Бързия/ – Шурданица /Георги Дамяново/ 0:4 /Юлиян Найденов, Борислав Войков, Мирослав Йорданов, Станислав Ерменков/, Расово – Вихър /Николово/ 0:4 /Кристиян Методиев – 2, Мартин Пламенов, Валери Беров/, Вършец 2012 – Бойчиновци 2:1 /Венцислав Трайков - автогол, Момчил Николов; Александър Александров/ и Ком /Берковица/ – Пъстрина 2012 0:1 /Цветелин Анжелов – дузпа/.

Пъстрина 2012 е начело с 44 т., пред Вихър /Н/ с 34 и Шурданица с 32.