Лидерът при децата гази в дерби, Любимец бие в Гложене

21.04.2018 13:39

Лидерът Ботев /Вр/ срази Локомотив /Мездра/ с 5:0 в мач от 16-ия кръг при децата в зона „Враца”. През първата част гостите дадоха сериозен отпор на домакините, които вкараха само един гол. Веселин Василев бе точен с параболичен удар след асистенция на Теодор Димитров. След почивката Томи Костадинов увеличи на 2:0. Ново попадение на Василев и на Александър Тодоров с глава доведоха резултата до 4:0 след подавания на Георги Георгиев-Малкия Джони. Крайното 5:0 оформи Мирослав Маринов с шут от 20 м, възползвал се от добър пас на Йордан Павлов. Наставникът на врачани Лукан Луканов използва и 18-те състезатели от групата.

Септември /Гложене/ отстъпи на Любимец /Търнава/ с 3:7 /Карлос Данков – 2, Илиян Христов; Вачо Милчев – 5, Антъни Славейков, Митко Митков/.

Първа Атомна /Козлодуй/ и Чавдар /Бяла Слатина/ завършиха 1:1.

Ботев /Вр/ води с 40 т., пред Локо с 30 и Любимец с 24.