Монтана 2003 се класира за трети пореден финал

18.04.2018 16:38

Монтана 2003 очаквано се класира за финала в женската „А“ група. Баскетболистките на Стефан Михайлов победиха Рилски спортист и като гост, този път със 100:55 и след 3:0 в серията ще спорят за титлата за трети пореден път. Съперникът им може да стане ясен още днес. Най-вероятно това ще е Берое, който води на Славия с 2:0. Третата среща между двата тима е от 18 ч.

Монтанчанки започнаха мача в Самоков със серия от 8:0 и поддържаха разлика от няколко точки, но Рилски спортист намали изоставането си само на една в средата на частта. След това обаче гостите отново взеха инициативата и след 10 мин. водеха с 29:17, а на почивката авансът им беше от 24 т. След паузата тимът контролираше събитията на терена и без проблеми спечели.

Всички баскетболистки в състава на Монтана 2003 се разписаха. Най-резултатна бе Христина Иванова с 19 т. Цветомира Шаренкапова отбеляза 14, а с по 13 са Дебора Филипова и Радостина Димитрова.

За Рилски спортист единствената с двуцифрен актив е Клаудия Пенкова. Тя завърши с 23 т., като 19 от тях вкара преди почивката.