Ботев и Локо /ГО/ спукаха топката за 0:0 /Снимки/

04.04.2018 11:26

Ботев /Враца/ и Локомотив /Горна Оряховица/ завършиха 0:0 в 23-ия кръг на Втора лига. През целия мач играта се водеше между двете наказателни полета, а единственият точен удар към някоя от вратите беше отправен в заключителните минути. Феновете на Ботев подкрепяха своите любимци непрекъснато, включително с димки и канонада от бомбички. Първоначално на стадиона места бяха заели 8 запалянковци от Горна Оряховица. Броят им до почивката нарастна до 25, като и те се отчетоха с една бомбичка

Единствената възможност през първата част бе за домакините в 24-та мин., когато Боби Борисов стреля с глава покрай страничния стълб, след недобра намеса на вратаря Евгени Александров.

През втората част резервата Петър Атанасов стреля опасно от фаул, но топката уцели най-високия в стената Симеон Иванов. Малко по-късно гостите също създадоха първата си ситуация. Защитата изпусна Кевин Осеи, изстрелът му обаче от малък ъгъл нацели мрежата от външната страна. В 87-та мин. Янаки Смирнов нанесе първия точен удар в мача, стреляйки с глава след центриране на Петър Атанасов, но двуметровият вратар на гостите Александров улови топката.

За Ботев играха: Христо Митов, Атанас Фиданин, Борислав Борисов /46 Петър Атанасов/, Даниел Гаджев /46 Йордан Апостолов/, Деян Иванов, Емил Стоев, капитанът Ивайло Михайлов, Иван Колев, Иво Харизанов, Кристиян Григоров и Спас Георгиев /74 Янаки Смирнов/.

За Локо /ГО/ ритаха: Евгени Александров, Симеон Иванов, Кристиян Димитров, капитанът Мариян Иванов, Мартин Николов, Кевин Осеи, Якуб Идризов /90 Владимир Мичев/, Петър Казаков, Георги Чукалов /46 Кокен Куроки/, Деян Христов и Веселин Любомиров /78 Георги Колев/.

Двубоя изгледа бившият собственик на „Надин” Здравко Минчев. В ложата на стадион "Христо Ботев" беше националът от златното поколение Ивайло Йорданов, който е част от управата на "железничарите".