Ботев 2012 закръгли 20 победи след успех в градското дерби

24.03.2018 14:41

Ботев 2012 спечели врачанското дерби в първа дивизия на националната аматьорска лига по баскетбол. Лидерът победи Норт Уест-Онлайн Машини с 89:85 т. Отделните части на двубоя от 22-ия кръг, игран в столичната зала „Овергаз Арена”, приключиха при 20:14, 14:20, 24:20 и 31:40. Успехът бе 20-и за Ботев 2012 през този сезон в първенството. Тимът събра 42 т. на върха в редовния сезон и изпревари защитаващият титлата си Олд Таймърс, който е с баланс 17 победи и 5 загуби.

Христо Ангелов наниза 27 т. за победителите и направи 6 асистенции. Владимир Петров е с 23 т. и 9 борби. Цветан Георгиев завърши със 17 т. и 4 асистенции. Толкова подавания има и Иван Иванов. По 5 борби пък овладяха Албертин Йорданов и Георги Георгиев.

Калоян Николов /5 борби/ и Георги Дангалаков /13 борби/ приключиха с по 15 т. за Норт Уест-Онлайн Машини, а 14 на сметката си записа Симеон Георгиев. По 4 асистенции имат Мариян Калчев и Борил Кънчев. Тимът им остана с 35 т. на 5-о място и в четвъртфиналните плейофи ще играе с четвъртия Сейтс. Ботев 2012 пък ще срещне осмия Кучетата от Младост. Играе се до 2 победи от 3 мача.