ЦСКА надви тима на Пеев и изравни серията /Снимки/

23.03.2018 20:49

ЦСКА изравни полуфиналната серия с Монтана в Суперлигата. Тази вечер в зала "Младост" "червените" победиха с 3:1 /25:20, 23:25, 25:21, 25:21/.

Треньорът на домакините Даниел Пеев беше направил една промяна в стартовия състав в сравнение с първия мач. На мястото на Себастиан Роата започна Борис Наков. В армейския тим промените бяха две. Пламен Шекерджиев и Красимир Гайдарски бяха титуляри за сметка на Яни Георгиев и Тодор Костов.

ЦСКА дръпна в началото на първия гейм с 5 т. Блокадата на "червените" работеше, а домакините допуснаха много грешки от начален удар. Гостите затрудниха повече съперника от сервис. Армейците не изпуснаха водачеството до края на частта, въпреки че на моменти Монтана се доближаваше на точка.

Вторият гейм започна по идентичен начин. "Червените" имаха леко предимство до втората техническа пауза. Този път домакините изравниха при 17:17, след което двата тима си размениха няколко разигравания. При 21:21 на сервис за Монтана застана Константин Абаев, който затрудни максимално посрещането на ЦСКА, тимът му поведе с 24:21 и изравни геймовете.

Опитът си каза думата в третата част, в която столичани започнаха силно и дръпнаха с 6 т. за 10:4. В състава на Монтана бяха направени две промени. Себастиан Роата и Делчо Раев замениха съответно Борис Наков и Константин Абев. ЦСКА знаеше как да задържи преднината си и отново взе аванс в геймовете.

Абаев се завърна на полето в четвъртата част. Малко по-късно в игра за домакините се появи и Мартин Пенев на мястото на Златко Кьосев. Геймът бе много оспорван. В края армейците направиха две блокади, монтанци изкараха две атаки в аут, което бе решаващо.

Диагоналите Венцислав Георгиев /2 блокади/ и Кирил Клец /1 ас/ завършиха с по 17 т. Христо Цветанов добави 13 /3 блокади/, Ивайло Стефанов /2 аса, 1 блокада/ и Пламен Шекерджиев /2 блокади/ направиха по 12 за ЦСКА. Краси Гайдарски записа 10 т., 5 от които на блок. За Монтана Аспарух Аспарухов отбеляза 14 т. /1 ас, 1 блокада/, Златко Кьосев има 12 /1 ас, 1 блокада/.

Третият мач е в зала "Христо Ботев" в София на 29 март от 18.30 ч.