Монтана поведе след 5-геймова битка с ЦСКА, мачът завърши със скандал

22.03.2018 21:27

Монтана спечели първия мач с ЦСКА от полуфиналната серия във волейболната Суперлига. Тази вечер в зала "Младост" в северозападния град домакините се наложиха с 3:2 /27:25, 21:25, 25:15, 22:25, 15:13/. Те започнаха по-добре срещата и поведоха с 5:0, след като Иван Латунов затрудни от сервис посрещането на "червените". Гостите вкараха няколко силни начални удара и на моменти успяха да се доближат на точка до съперника. Монтанци дръпнаха с 20:16, но армейците изравниха за 20:20 след добра серия от сервис на Владимир Станков. Финалните разигравания предизвикаха доста емоции. От двете скамейки искаха видео повторения. ЦСКА имаше 2 възможности да вземе гейма, но не се възползва. При 25:25 гостите направиха 2 атаки в аут и Монтана поведе.

В началото на втория гейм армейците чрез Владимир Станков и Ивайло Стефанов разбиха посрещането на домакините и при първата техническа пауза водеха с 8:1. Даниел Пеев потърси промяна като на мястото на Златко Кьосев и Константин Абаев на полето се появиха Леон Тончев и Делчо Раев. В края на частта Кирил Клец направи силна серия от начален удар, но авансът на софиянци бе доста голям и резултатът беше изравнен.

Третият гейм започна равностойно и играта бе точка за точка до първата задължителна пауза. След това разликата в полза на Монтана дойде при сервиса на Латунов. При 13:8 за домакините Иван Крачев смени Венцислав Георгиев в състава на "червените". Монтана имаше аванс от 6 т. при второто прекъсване, а два добри начални удара на Аспарухов направиха преднината 8 т. Домакините спокойно доиграха гейма и отново излязоха напред в резултата.

В четвъртата част в игра за ЦСКА се завърна Венцислав Георгиев. Владимир Станков застана на начален удар и гостите поведоха с 4:0, а след това с 12:5. Домакините обаче не се предадоха и заличиха пасива като стигнаха до равенство при 17:17. Ас на Яни Георгиев отново даде предимство на армейците, които пратиха мача в тайбрек.

В решителната част имаше много спорен момент, който предизвика ЦСКА при 11:9. Геймът беше прекъснат за няколко минути, а треньорът на столичани Александър Попов напусна залата. Играта бе подновена, "червените" изравниха след два блока, но Монтана спечели с 15:13 и поведе в серията.

Кирил Клец бе най-резултатен в мача с 30 т. /3 аса, 2 блокади/, Аспарух Аспарухов добави 25 /1 ас, 2 блокади/ за победата. За ЦСКА Венцислав Георгиев записа 24 т. /1 ас, 2 блокади/, Христо Цветанов реализира 15 т. /1 ас, 6 блокади/.

За Монтана играха: Златко Кьосев, Иван Латунов, Константин Абаев, Аспарух Аспарухов, Кирил Клец, Себастиан Роата и Добромир Иванов – либеро.

В състава на ЦСКА бяха: Христо Цветанов, Яни Георгиев, Ивайло Стефанов, Тодор Костов, Венцислав Георгиев, Владимир Станков и Мартин Божилов – либеро.

Втората среща е утре от 18:30 ч. отново с зала "Младост".