Едноминутно мълчание и обрат на „Огоста”, съпроводен с два червени картона

24.02.2018 18:03

Поднови се първенството в елитната юношеска група до 17 г. В 16-ия кръг Монтана отстъпи от Локомотив /Пловдив/ с 1:2. Двубоят на изкуствения терен в комплекс „Огоста” започна с минута мълчание в памет на Павел Панов и Георги Марков.
Домакините поведоха още в 3-та мин. Гостите подариха топката на Стефан Каменов, който на празна врата откри резултата. Малко по-късно „смърфовете” имаха възможност да изравнят. Петко Петков центрира, но Филип Колев и Ставри Юмерски се разминаха с топката. „Черно-белите” вкараха за 1:1 в 29-та мин. Мартин Паскалев се разписа с глава след центриране от фаул на Даниел Чаушев.
След час игра Локомотив направи пълен обрат. Илия Смилянов отбеляза от пряк свободен удар от 25 м. 3 мин. по-късно домакините имаха възможност да изравнят, след като съдията посочи бялата точка за нарушение на Костадин Чинов срещу Цветослав Асенов. Вратарят на гостите Йордан Йотов обаче отрази удара на Любомир Веселов. Минута преди края се стигна до спречкване между играчи на двата тима, при което Мартин Миланов от Монтана и Костадин Чинов от Локомотив бяха изгонени с директни червени картони.

В групата на домакините бяха: Станков, Детелинов, Петров-кап., Замфиров, Найденов, Петков, Каменов, Веселов, Иванов, Миланов, Димитров /Асенов, Събчев, Евлогиев, Василев, Найденов, Тодоров/.

За Локомотив започнаха: Йотов, Паскалев, Чауев, Христев-кап., Димитров, Христов, Колев, Милев, Петков, Юмерски, Паров.