Бъканият с монтанчанки национален отбор губи лошо от еврошампиона /Снимки/

14.02.2018 07:18

Пълният със състезателки на Монтана 2003 национален отбор за жени, воден от наставника на северозападния тим Стефан Михайлов, изигра втория си мач срещу европейския шампион Испания в група „F” на квалификациите за Евробаскет 2019. Съставът ни отново загуби тежко от класния съперник, този път с 57:97. Така след края и на втория квалификационен прозорец баскетболистките ни остават без победа и с 4 загуби.

Испанките контролираха мача в Гуадалахара през цялата му продължителност, като още през първото полувреме се откъснаха далеч напред с 30 т. на почивката при 56:26. Те натрупаха още по-голяма преднина през третата част за 79:40, а в последната отборът ни отстъпи само с точка, но това направи крайната разлика цели 40.

Българките бяха по-добри единствено в стрелбата от линията за наказателен удар – 17 срещу 14 успешни опита от по 21 за двата тима.

Капитанът Димана Георгиева от Монтана 2003 бе най-резултатна с 11 т. Съотборничката й в северозападния клуб Христина Иванова се отличи с 9, а Ива Костова – със 7. Стефан Михайлов можеше да разчита само на 11 момичета след контузиите на Виктория Стойчева от Монтана 2003, Емилия Янчева и Гергана Иванова.

Кералт Касас бе най-резултатна в срещата с 15 т. Марта Саргай добави 14, Алба Торенс се отличи с 13 т. и стана втората по резултатност баскетболистка в историята на националния отбор на Испания с 2019 т. общо.

Следващият прозорец е през ноември, а тогава отборът ни има домакинство на Украйна и гостуване на Холандия.