Монтана 2003 се върна на победния път

27.01.2018 21:03

Монтана 2003 се върна на победния път в женската "А" група. Баскетболистките на Стефан Михайлов спечелиха като гост срещу Рилски спортист със 79:49 в среща от първата четворка. Това бе втори успех за тима от 3 мача в този етап от надпреварата, докато самоковчанки са с 3 поражения.

Началото на мача бе много оспорвано, като в началните минути играта вървеше кош за кош. След това гостите взеха инициативата и след първата част водеха с 22:15. Те продължиха да увеличават разликата в своя полза и през втория период, като на почивката тя достигна 20 т. Монтана 2003 контролираше събитията на терена и след паузата, като преди заключителната четвърт вече имаше аванс от 30 т. До края мачът се доиграваше.

Най-резултатна за успеха бе Димана Макариева с 16 т., 15 има Христина Иванова. Радостина Иванова се отчете с 11, а 10 добави Виктория Стойчева. За Рилски спортист по 8 т. отбелязаха Наталия Славчева, Моника-Лъки Радойкова и Ивана Николова.

В следващия кръг Монтана 2003 посреща Славия.