Ботев с минимално поражение от домакините на „Балчик къп”

27.01.2018 16:32

Ботев /Вр/ загуби втория си мач в турнира „Балчик къп”. В Шабла врачани отстъпиха с 0:1 от Черноморец /Балчик/. Двубоят започна отлично за лидера във Втора лига, като в първите секунди Румен Рангелов открадна топката и се озова сам срещу стража на домакините, но прати кълбото на сантиметри покрай вратата. Последва удар по диагонала на Атанас Кабов, но и той профуча встрани от целта. Единственото попадение падна в 23-та мин., когато футболист на Черноморец засече с глава центрирането от корнер на свой съотборник и изненада стража Христо Митов. До почивката пропуски за Ботев направиха Даниел Гаджев и Емил Стоев. Врачани създадоха куп положения, но нямаха шанс да изравнят. През втората част късметът изневери на Иван Колев, Боби Борисов, Янаки Смирнов и на три пъти на Петър Атанасов.

Старши треньорът на врачани Сашо Ангелов пусна в игра всички налични футболисти.

Двубоят беше ръководен от Красен Георгиев, с помощници Димо Вълчев и Христо Хаджийски.

Следващият мач на Ботев е с Добруджа на 30 януари.