Монтана удари Тетевен за 12-ия си успех

26.01.2018 19:23

Монтана записа 12-а победа в Суперлигата, след като се наложи като гост над Тетевен Волей с 3:0 /25:16, 25:20, 25:17/ в двубой от 16-ия кръг на първенството. Срещата стартира равностойно, но впоследствие волейболистите от Северозапада поеха инициативата и направиха стабилна преднина. Тя се запази до края на частта, въпреки опитите на домакините да скъсят дистанцията. Така момчетата на Даниел Пеев поведоха в резултата.

Вторият гейм бе доста по-оспорван - "зелените" започнаха стабилно, като успяха да удържат темпото до 11:5. След това монтанчани съумяха да излязат от ситуацията, изравнявайки. Тетевенци обаче не се отказаха и продължиха да затрудняват опонента. В ключовите моменти Монтана се откъсна и си осигури спокойствие след 25:20.

Третата част бе игра на нерви. Двата тима се надгонваха до средата на гейма, като лидер нямаше. След 12:11 гостите вече предвкусваха победата, оформяйки добра разлика. Играчите на Петър Мечкаров опитаха да се върнат в игра, но усилията им не бяха достатъчни. Волейболистите от Монтана затвориха без особени проблеми и спечелиха нови 3 т.

Топреализатор за победителите бе Аспарух Аспарухов с 12 т., 11 добави Георги Михалев. За Тетевен Волей Илиян Иванов приключи с 16 т.

Тимът от Северозапада застана на третата позиция с 33 т. /12 победи, 3 загуби/. В следващия кръг Монтана излиза срещу Добруджа 07 на 3 февруари.