Наши атлети взеха 3 медала на турнир „Академик”

13.01.2018 21:31

Три медала заслужиха атлетите от региона на първото състезание за мъже и жени за зимния сезон в България – турнира „Академик” в столичната зала „Асикс Арена”. Йоло Николов от Атлет /Мездра/ победи на 3 000 м с резултат от 8.16.88 мин. Трети се нареди неговият съотборник Иво Балабанов с 8.23.21 мин. Втори е бившият състезател на железничарския клуб Иван Попов от Берое /Стара Загора/ с 8.17.48 мин.

Мездренчанката Дева-Мария Драгиева се класира 10-а при жените на 800 м с 2.30.62 мин. Първа финишира Лиляна Георгиева от Тракия /Пловдив/ с 2.13.63 мин.

Най-бързият българин в последните години Денис Димитров от Монтана спечели спринта на 60 м с време от 6.81 сек., изпреварвайки с 0.01 сек. Веселин Живков от Академик /София/.