Волейболистите на Пеев отстраниха Добруджа 07, купата ще има нов носител /Снимки/

13.01.2018 20:33

Монтана ще играе финал в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. Тази вечер домакините на надпреварата елиминираха Добруджа 07 с 3:1 /25:20, 26:24, 22:25, 25:19/. Зала "Младост" отново бе пълна, като гостите от Добрич също имаха своя агитка.

Двубоят започна равностойно, но началният удар отново даде леко предимство на Монтана. Домакините дръпнаха с 3 т. при 11:8 след силни сервиси на Константин Абаев. Те не изпуснаха лидерството, а в края Кирил Клетс също показа уменията си на начален удар.

През втората част Монтана продължи да затруднява посрещането на съперника. Геймът беше равностоен. Домакините дръпнаха с 2 т. в края при 22:20, но след ас на Жулиен Георгиев Добруджа 07 изравни при 23:23. Монтанци имаха две възможности да спечелят частта. При 25:24 за тях атаката на добруджанци излезе в аут, което означаваше гейм за волейболистите на Даниел Пеев.

Играчите на Добруджа 07 започнаха по-добре третата част. Добра серия от начален удар на Светослав Арнаудов позволи на гостите да поведат с 5 т. за 13:8. Монтана постепенно намали изоставането си след два аса на Кирил Клетс, а след това изравни при 21:21. Гостите не допуснаха грешки до края и взеха гейма.

Монтанци изиграха много силно четвъртата част и се класираха на финала, където ще срещнат тима на Нефтохимик 2010. Двубоят е утре от 18.30 ч.

Даниел Пеев пусна за Монтана: Златко Кьосев, Иван Латунов, Константин Абаев, Аспарух Аспарухов, Борис Наков, Кирил Клетс и Добромир Иванов – либеро.

Петър Пенев беше записал за Добруджа 07: Денимир Димитров, Денис Чавдаров, Невен Нешев, Светослав Арнаудов, Димитър Маринков, Жулиен Георгиев и Христо Христов - либеро.