Нефтохимик 2010 е първият финалист за Купа България

13.01.2018 17:49

Нефтохимик 2010 е първият финалист в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. В зала "Младост" в Монтана тимът, воден от Найден Найденов, победи Хебър /Пазарджик/ в полуфиналната фаза с 3:0 /25:19, 25:21, 25:17/.

Като титулярен разпределител за Нефтохимик 2010 започна Димо Димов. Той замени Георги Братоев, който се контузи по време на четвъртфиналния двубой с ЦСКА в петък.

Бургазлии натрупаха солидна преднина след първата техническа пауза. Добра серия от начален удар на Валентин Братоев доведе до аванс от 5 т. при 12:7. Нефтохимик разколеба посрещането на съперника и закономерно поведе.

Втората част се разви почти по идентичен начин. Бургазлии натиснаха противника отново с начален удар. Блокадата също бе на мястото си.

В третия гейм Теодор Салпаров и компания дръпнаха още в началото и спокойно доиграха мача.

Николай Учиков стана най-резултатният играч в мача с 18 т., Валентин Братоев добави 8 за успеха. За Хебър Минчо Минчев завърши с 15 т., а Мартин Симеонов има на сметката си 12.

Треньорът на Нефтохимик 2010 Найден Найденов заложи на: Димо Димов, Илия Петков, Валентин Братоев, Николай Учиков, Георги Петров, Николай Къртев и Теодор Салпаров – либеро.

Наставникът на Хебър Атанас Петров разчиташе на: Любомир Агонцев, Минчо Минчев, Александър Ляфтов, Мартин Симеонов, Мартин Палийски, Венцислав Трифонов и Ивайло Лалов – либеро.

На финала, който е утре /неделя/ от 18.30 ч. Нефтохимик 2010 ще срещне победителя от сблъсъка Монтана – Добруджа 07.