Кариана ще зимува на върха в Трета лига с 39 т.

18.11.2017 16:49

Кариана ще зимува на първото място в Северозападната Трета лига. Тимът от Ерден победи с 3:1 при гостуването си Левски 2007 в последната си среща от есенния дял на шампионата. Капитанът Евгени Игнатов, Васил Тачев и Християн Иванов се разписаха за карианци, които се оказаха догонващи в резултата. Във 2-та мин. след центриране, с глава играч на Левски прати топката в мрежата зад Павел Станев за 1:0. След половин час игра Ангел Русев-Меката се възползва от грешно отиграване на стража на Левски и намери на празна врата Евгени Игнатов-Бамзе, който изравни – 1:1. Секунди преди почивката Васил Тачев показа голмайсторския си нюх и с удар от пеналта изведе напред Кариана – 1:2. Две минути преди края влезлият като резерва Християн Иванов оползотвори пас от Румен Рангелов и доведе нещата до крайното 1:3. Малко преди това удар с глава на Рангелов бе избит с мъка от стража на домакините.

За Кариана играха: Станев, Цолов, Цв. Иванов, Илиев, Тодоров, Георгиев, Николов, Цеков, Игнатов /к./, Тачев, Русев /Рангелов, Хр. Иванов, Д. Иванов/.

След 15 мача момчетата на треньора Атанас Джамбазки са едноличен лидер на върха с актив от 39 т. Преследвачът Бдин /Видин/ има 31 преди гостуването си утре на Партизан /Червен бряг/.