Баскетболистките на Михайлов прегазиха и Септември 97, специалистът взема 6 от тях в национала

02.11.2017 16:53

Монтана 2003 се наложи със 103:67 над Септември 97 в изтеглен мач от 4-ия кръг в западния регион на женската „А” баскетболна група. До момента състезателките на Стефан Михайлов не са печелили среща с по-малко от 30 т. разлика. Гостите се представиха нелошо на моменти в нападение, но нямаха отговор в защита на мощния тим на домакините. В двубоя интрига липсваше, след като монтанчанки спечелиха първата част с 33:16, а на почивката имаха аванс от 58:32.
Пореден много силен мач направи Дебора Филипова с 26 т., 9 борби и 5 асистенции за 33 минути игра. Весела Течева добави 12 т. и 8 борби. Монтана игра в голяма част от мача с млади състезателки. За столичанки се отличи Константина Какогиани с 24 т., а 21 т. реализира Анна-Славина Славчева.

Същевременно Стефан Михайлов, който е селекционер и на женския национален отбор, обяви състава за предстоящите квалификации за европейското първенство през 2019 г. в Сърбия и Латвия. Избранничките му се събират в София на 4 ноември, като първата им тренировка е в зала „Триадица“. Сред повиканите от Монтана 2003 са Виктория Стойчева, Радостина Димитрова, Цветомира Шаренкапова, Димана Макариева, Даниела Петева и Христина Иванова.

На 11 ноември българките посрещат действащия европейски шампион Испания. Двубоят ще се играе в столичната зала „Универсиада“ от 19 ч. Срещата ще бъде предавана пряко от БНТ. На 15 ноември нашите гостуват в Киев на Украйна.