Ботевци надвиха монтанци и в U15 /Снимки/

16.10.2017 16:57

Ботев постигна втора победа в днешните сблъсъци с комшиите от Монтана. В изтеглен мач от VI кръг на U15 в зона „Велико Търново“ възпитаниците на Лукан Луканов се наложиха с 2:1 над тима на Георги Владимиров. Домакинте контролиха играта в 2/3 от мача и заслужено поведоха с 2:0. Първата възможност бе за врачани още в 5-та мин., когато Ивайло Тодоров изведе Алекс Тодоров зад защитата, но той стреля покрай гредата. В 15-та мин. Пламен Спасов получи удобна топка на границата на пеналта и с премерен шут вкара за 1:0.

В началото на втората част Ботев удвои преднината си с малко куриозен гол. Мирослав Маринов от въздуха се опита да центрира, топката се удари в гредата, оттам попадна в тялото на вратаря и се оплете в мрежата зад него за 2:0. Преди това капитанът Ивайло Тодоров нацели напречния стълб от фаул. 15-ина минути преди края Бисер Ангелов върна гостите в мача, които впоследствие се опитаха да стигнат до равенството, но не успяха да оползотворят няколко ситуации.

Ботев събра 9 т., а Монтана продължава да е с 10 т.