Ботев с победа и равен в Плевен при U15 и U11

12.10.2017 16:10

Ботев завърши 2:2 със Спартак в Плевен в среща от 5-ия кръг на първенството за U11 в зона „Велико Търново”. Врачани взеха само точка, вместо да разгромят домакините. В 15-та мин. Кристиян Грозданов откри за ботевци. В 25-та мин. Божидар Джунов /на втората снимка/ се пребори с централния защитник на плевенчани, който бе с глава по-висок от него, вкарвайки за 2:0, като с решаваща заслуга за попадението бе изработилият ситуацията Митко Панов. Последва бомба на Грозданов от 20 м в напречната греда. До края на първата част гостите изтърваха още 3-4 чисти положения. След почивката картината на терена не се промени, но докато възпитаниците на Тодор Гарев се скъсаха да пропускат сами срещу вратаря, съперникът им се възползва от две изритани топки зад защитата и само за 5 мин. стигна до равенството 2:2.

Врачани се наложиха над плевенчани с 2:0 в срещата при U15. Момчетата на Лукан Луканов решиха мача след почивката, когато Ивайло Тодоров с шут от дистанция и Алекс Тодоров материализираха превъзходството на врачани, които не успяха да разгърнат техничния си потенциал на изключително лошия терен.