Ботев е лидер във Втора лига след бой над "царете" /СНИМКИ/

25.09.2017 15:39
Ботев е лидер във Втора лига след бой над \

Ботев спечели битката с Царско село за върха във Втора лига и оглави класирането след 9-ия кръг. Врачани биха с 1:0, а безценният гол вкара централният бранител Кристиян Григоров, който разпечати вратата на гостите с глава в 73-та мин., засичайки центриране от корнер. Малко по-рано домакините създадоха първото си опасно положение за мача, като Борислав Борисов беше изведен сам срещу вратаря на "царете" Димитров, който парира удара му в корнер.

Ключов момент за успеха на врачани беше 84-та мин., когато вратаря Николай Кръстев парира удар от упор на резервата Кацаров. След мача наставникът на гостите Никола Спасов обяви, че тимът му е надиграл Ботев, но е загубил нелепо. Сашо Ангелов беше доволен, тъй като спечели за първи път в пети дуел срещу Спасов.

Преди почивката двата отбора се вкопчиха в люта битка, а мачът заприлича "на кило кръв и метър кожа", като тон за това даде и главният рефер Драгомир Драганов, който очевидно не беше готов за такова дерби. Съдията се престара и нашари с 11 жълти картона играчите на двата тима. Преди почивката Драганов настрои публиката срещу себе си с някои откровено неадекватни отсъждания. Най-голямата му грешка беше в 30-та мин., когато не видя, че бранител на "царете" дръпна за фланелката откъсващия се сам срещу вратаря Боби Борисов.

Победата на врачани им даде възможност да оглавят таблицата с 20 точки, с 1 повече от Локо /София/ и 2 пункта пред Царско село.

СТАТИСТИКА

БОТЕВ: Кръстев, Фиданин, Борисов, Гаджев, Стоев /88 Д.Иванов/, Михайлов /55 Ат.Димитров/, Харизанов, Григоров, Альошев, Георгиев, Чаворски /70 Смирнов/.

Старши-треньор Сашо Ангелов

ЦАРСКО СЕЛО: Димитров, Марио Петков, Димов /83 Минчев/, Хашев, Смилков, Даскалов, Димитър Петков /75 Кацеров/, Карабельов, Диков, Коруджиев /55 Окечукво/, Павел Петков.

Старши-треньор: Никола Спасов.

ГОЛМАЙСТОР: 1:0 Григоров /73/.

Стадион: "Христо Ботев" /Враца/ - 600 зрители.

Главен съдия: Драгомир Драганов с помощници Христо Хаджийски и Мирослав Симеонов.

Жълти картони: Стоев, Альошев, Григоров, Гаджев, Кръстев, Георгиев /Б/; П.Петков, Лилков, Димов, М. Петков, Хашев /ЦС/.