Петьо Каменов отсрами Оселна в Хайредин с гол като за ШЛ, мачът в Рогозен не завърши

24.09.2017 20:16

Огоста сломи Скала 2015 със 7:1 в среща от петия кръг на областната „А“ група във Врачанско. В 15-та мин. гостите откриха чрез изключително изпълнение на Петьо Каменов, което рядко може да се види не само за това ниво на родния футбол, но и въобще в България. Доскорошният нападател от U19 на Ботев /Вр/  пробва здравината на мрежата с ефектен ножичен изстрел. Домакините отговориха подобаващо на предизвикателството и упражниха силен натиск, като само куп страхотни изяви на вратаря на Скала 2015 не позволиха да се стигне до още по-конфузна загуба. До края на първата част хайрединци направиха пълен обрат след 2 попадения на Пламен Първанов в 30-та мин. от дузпа и в 36-та мин. с глава. През втората част Първанов оформи хеттрик, Владислав Христов се разписа два пъти, по веднъж точни бяха Мартин Марков и Александър Ангелов. В края на мача бе изгонен Димитър Георгиев от Скала 2015.

Двубоят в Рогозен между Ботев и ОФК Локомотив /Мездра/ бе прекратен секунди преди края на първата част. При центриране в пеналта на гостите, вратарят Веселин Цветковски изби топката, но домакините поискаха дузпа заради нарушение срещу техен състезател.  След като не я получиха, обградиха рефера и той прекрати мача. Дотогава резултатът бе 1:1. За рогозенци вкара Николай Николов-Финката, а за мездренчани Брайан Стоянов. Най-вероятно СТК на ОС на БФС Враца ще присъди служебна победа с 4:0 за Локомотив.