Загуби за Ботев и Монтана в U19 и U17

23.09.2017 18:42

Ботев /Вр/ отстъпи на Нефтохимик в Бургас с 0:1 в двубой от VII кръг на елитната група до 19 г. Първото полувреме завърши при нулево равенство. През втората част гостите влязоха по-здраво в мача и създадоха неудобства на "шейховете". В 52-та мин. Кристиян Парашкевов бе спънат в наказателното поле и домакините получиха възможност да изпълнят дузпа. Бойо Попов не бе достатъчно убедителен при изпълнението й и вратарят на Ботев Кристиян Иванов спаси удара. Бургазлии измъкнаха 3-те точки в 81-та мин. чрез Христо Янков. След като получи добър пас от Йолиян Милков той прати топката в мрежата от 10-ина метра. Врачани останаха с актив от 1 т., докато „шейховете“ са вече с 10 т.

Други резултати от днес: Левски – Лудогорец 2:1, Ботев /Пд/ - Черноморец 1919 6:0.

Монтана падна от Лудогорец в Разград с 0:3 в среща от U17. Домакините поведоха след половин час игра с гол на Владислав Найденов. През втората част Петър Георгиев в 65-та и Николай Георгиев в 75-та мин. оформиха класическата победа на разградчани.

Монтанци са 5 т., докато Лудогорец събра 10 т. във временното класиране и е 8-и.