Ботев удари с 3:1 Локо /ГО/ като гост

16.09.2017 12:33

Ботев удари с 3:1 Локо /ГО/ като гост в дербито на VIII кръг на Втора футболна лига. Врачани бяха по-добрият отбор и заслужено си тръгнаха с 3 точки от стадион "Локомотив", където публиката посрещна техния наставник Сашо Ангелов с транспарант, на който пишеше: "Завинаги един от нас - бат Сашо".

Гостите започнаха уверено мача и в 14-та мин. Янаки Смирнов наказа бившия си тим с попадение за 0:1. До почивката домакините не успяха да се отърсят от шока и благодарение на пропуските на Н`Донгала и Деян Христов, врачани се оттеглиха на почивка с аванс от 1 гол.

"Железничарите" натиснаха веднага след паузата, когато наставникът им Александър Димитров вкара в игра Владимир Мичев и Антоний Балъков. Сашо Ангелов пък пусна на терена Борислав Борисов, който се превърна в герой за ботевци.

Деян Христов върна интригата на терена в 53-та мин., когато беше изведен от Владимир Мичев и с премерен удар направи 1:1. Силите на домакините обаче свършиха до тук. В 66-та мин. Емил Стоев се измъкна от защитата на "железничарите", напредна и би силно, но вратарят на Локо /ГО/ Кристиян Кацарев успя да отбие удара. Само 4 минути по-късно Борислав Борисов с воле препарира стража на Локомотив за 1:2. След още 6 минути Борисов нокаутира "железничарите" с нов гол-близнак за крайното 1:3.

Последните минути предложиха уникални изживявания за зрителите. Деян Христов в 89-та мин. пропусна да намали резултата. В добавеното време пък Емил Стоев можеше да вкара уникален гол. Вратарят на домакините излезе извън наказателното поле и с глава изчисти топката, която падна на крака на Стоев и той от 35 метра уцели сглобката между напречната и лявата греда на вратата на "железничарите".

СТАТИСТИКА

Локо /ГО/: Кристиян Кацарев, Кристиян Димитров, Ивайло Тодоров, Мариян Иванов, Мартин Николов, Кевин Осеи, Якуб Идризов, Аристоте Н`Донгала /58 Милен Савов/, Веселин Любомиров /46 Владимир Мичев/, Георги Чукалов /46 Антоний Балъков/, Деян Христов.

Ботев: Христо Митов, Атанас Димитров /63 Петър Альошев/, Атанас Фиданин, Даниел Гаджев /46 Борислав Борисов/, Деан Иванов, Емил Стоев, Ивайло Михайлов, Иво Харизанов, Кристиян Григоров, Спас Георгиев, Янаки Смирнов /58 Тодор Чаворски/.

Голмайстори: 0:1 Смирнов /14/, 1:1 Христов /53/, 1:3 Борисов /70 и 76/.