Кариана тръгна ударно срещу новак /СНИМКИ/

13.08.2017 21:40

Кариана стартира с успех в първенството на Северозападната Трета лига. На стадиона в Ерден тимът на Атанас Джамбазки победи с 5:1 новака Янтра 1919 /Габрово/. От първата до последната минута домакините доминираха, а гостите се бранеха с гъста защита. Васил Тачев на два пъти не успя да вкара, като в 16-та мин. от удобна позиция с глава стреля над напречната греда. Янтра можеше да попари карианци в 19-та мин. След центриране от корнер Радослав Гутев засече топката и само благодарение на котешкия рефлекс на вратаря Павел Станев не се стигна до гол. До почивката ерденчани направиха прединината си класическа. В 23-та мин. Георги Цеков бе съборен в наказателното поле от Моровянов и главният съдия Мариян Блажев посочи бялата точка. Точен от дузпата бе Ангел Русев-Меката. Четири минути по-късно от пряк свободен удар капитанът Евгени Игнатов-Бамзе прати топката под сглобката на вратата на Станислав Станчев. В 39-та мин. Игнатов проби отляво и центрира, а Румен Рангелов плонжира и засече за 3:0. Ивайло Илиев си заби с глава неспасяем автогол в 66-та мин. Две минути по-късно при контрааката Христо Цонев върна едно попадение. Новото попълнение на Кариана Стенислав Георгиев оформи крайното 5:1 след асистенция на капитана Евгени Игнатов.

Джамбазки заложи за успеха на: Станев, Цолов, Цв. Иванов, Илиев, Тодоров, Цеков, Д. Иванов, Игнатов /к./, Русев /69 Хр. Иванов/, Рангелов /58 Николов/ и Тачев /64 Ст. Георгиев/.

За Янтра 1919 играха: Станчев, И.Христов, Тодоров, А. Христов, Моровянов /81 Г. Георгиев/, Иванов /к./, Илиев, Кемал /67 Д. Христов/, Гутев, Гичев /58 Атанасов/ и Ценов.

На главен съдия Мариян Блажев от Плевен помагаха съгражданите му Андрей Николов и Петко Филипов.