Кариана чака съперника си на финала, загуба за Първа Атомна /СНИМКИ/

21.07.2017 20:55

Кариана се класира за финала на турнира „Кариана къп 2017” в Ерден. Момчетата на треньора Атанас Джамбазки спечелиха и втората си среща в групата. Те се наложиха с 2:0 над Сливнишки герой /Сливница/. В 12-та мин. Румен Рангелов откри резултата. Нападателят получи пас от Евгени Игнатов-Бамзе, стреля, но вратарят Минев отби топката. При добавката Рангелов не сгреши за 1:0. Четири минути по-късно гостите можеха да изравнят, но диагоналният удар на Маринов мина до лявата странична греда на Станев. Николай Николов и Ангел Русев пропуснаха за домакините. В 43-та мин. Деспотов едва не си отбеляза автогол, но вратарят на Сливнишки герой Минев плонжира и изби топката в корнер. В 49-та мин. Евгени Игнатов матира стража от пряк свободен удар за 2:0. В 70-та мин. Кариана можеше да стигне до класика, но Минев изби топката от голлинията след удар на Иван Тодоров.

Първи минути за ерденчани записаха юношите на Монтана Милен Младенов и Мартин Пламенов, които са пратени в третодивизионния клуб да трупат опит.

За Кариана играха: Павел Станев, Георги Илиев, Иван Тодоров, Цветко Иванов, Николай Николов, Деян Иванов, Георги Цеков, Румен Рангелов, Ангел Русев, Евгени Игнатов /к./, Стенислав Георгиев /Петър Петров, Стефан Тодоров, Илиан Христов, Гроздан Илиев, Тони Валентинов, Ангел Цолов, Младен Младенов и Мартин Пламенов/.

За Сливнишки герой ритаха: Минев /к./, Кефтанов, Деспотов, Генов, Костов, Стефанов, Кисьов, Василев, Маринов, Георгиев, Попов /Каменов, Малинов, Йосифов, Кузовски, Иванов, Събков, Павлов, Стойнов, Котаров и Валериев/.

На главния съдия Николай Малджански помагаха Владимир Вълов и Веселин Найденов.

В двубой от другата група Миньор /Перник/ срази Първа Атомна /Козлодуй/ с 4:0. Томислав Павлов откри резултата в 11-та мин. от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Стелиян Николов. Георги Недялков в 30-та мин. покачи на 2:0 с удар покрай вратаря. След почивката се разписаха Любомир Христов, който в 54-та мин. беше изведен зад защита и Десислав Аризанов в 86-та мин. след самостоятелен пробив.

Треньорът на Първа Атомна Николай Нинов заложи на: Ивайло Върганов, Ивайло Иванов, Стелиян Николов, Пламен Трифонов, Николай Михайлов, Любомир Тодоров, Любослав Младенов, Любен Вълков, Владислав Иванов, Александър Димитров, Пламен Първанов /Веселин Илиев, Александър Александров, Филип Илиев и Ваклин Николов/.

За Миньор ритаха: Алекс Георгиев, Антон Киров, Мирослав Иванов, Валентин Лазаров, Димитър Савов, Даниел Гогов, Любомир Христов, Айкут Рамадан, Любомир Илиев, Георги Недялков, Томислав Павлов /Атанас Пенков, Томас Добрев, Даниел Йорданов, Кристиян Слишков, Мартин Първанов, Никола Парашкевов, Живко Станимиров и Десислав Аризанов/.

Двубоят беше ръководен от Петър Милков с помощници Никола Десиславов и Стилиян Иванов.

Финалът на „Кариана Къп 2017” е в неделя от 19 ч. Съперникът на ерденчани в него ще стане ясен след двата мача утре.