Монтана заши 5 гола на Марица и ги изпрати в Трета лига

03.05.2024 12:15

Монтана отнесе Марица (Пловдив) с 5:0 в среща от XXXI кръг на Втора лига, като по този начин "пиратите" останаха дълбоко под чертата, без шансове да излязат над нея в оставащите мачове. Отборът на Петър Колев пък се доближи само на точка от третия в подреждането Марек и утре ще чакат грешна стъпка на тима от Дупница срещу Спортист (Своге).

Кевин Беманга даде аванс на Монтана в седмата минута с удар в близкия ъгъл на вратаря на "пиратите" Петър Начев. Скоро след това Стивън Кирилов изведе на голова позиция Филип Ежике и нигерийският нападател покачи на 2:0. Костадин Илиев направи 3:0 в 34-ата минута, а малко след началото на второто полувреме Илия Русинов намери мрежата за 4:0. В 86-ата минута Владислав Цеков се разписа и оформи крайния резултат. Така Марица потегля към Трета лига, а Монтана остава в борбата за баражното трето място.